XII Europejski Kongres Gospodarczy odbędzie się w dniach 2-4 września br., równocześnie European Tech and Start-up Days, które od pięciu lat towarzyszą największej imprezie gospodarczej Europy Centralnej, zaplanowano na 3-4 września 2020 r.
Ogłoszona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) pandemia powodowana koronawirusem COVID-19 oraz wejście w życie Rozporządzenia Ministra Zdrowia RP z dnia 13 marca br. w sprawie ogłoszenia stanu zagrożenia epidemicznego, uniemożliwiają bezpieczne i odpowiedzialne przygotowanie oraz organizację Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach i European Tech and Start-up Days w II kwartale 2020 r.
Sytuacja, w jakiej znalazł się świat, będzie z pewnością jednym z tematów omawianych podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2020. W chwili obecnej nadal trudno przewidzieć rozwój i konsekwencje pandemii koronawirusa. Wierzymy, że w dniach 2-4 września br., dwunasta edycja największego spotkania biznesowego w tej części Europy będzie mogła odbyć się w dotychczasowej formule – w szerokim, merytorycznym, międzynarodowym gronie uczestników. Europejski Kongres Gospodarczy w dniach 3-4 września br. połączy środowiska zainteresowane rozwojem gospodarczym i technologicznym w ramach piątej edycji towarzyszących mu European Tech and Start-up Days.
W ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego 2020 odbędą się także: projekt EEC – Liderzy Przyszłości, gale finałowe konkursów Top Inwestycje Komunalne, Inwestor bez granic oraz Start-up Challenge.
Więcej informacji o 12. edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego znajduje się na stronie: www.eecpoland.eu
________________________
Europejski Kongres Gospodarczy pozostaje największym tego typu wydarzeniem na gospodarczej scenie Europy Centralnej. Ponad 12 tysięcy uczestników Kongresu i 3 tysiące gości European Tech and Start-up Days to skala nieosiągalna dla innych eventów. Kongres zachowuje przy tym opiniotwórczy charakter, łącząc udział znamienitych gości z Polski, Europy i świata z dostępnością i otwartością.
Uczestnikami Kongresu są przede wszystkim przedsiębiorcy i menedżerowie – zarówno globalnych koncernów, jak i mniejszych krajowych firm. Na liście Gości są od lat najważniejsi politycy europejscy, przedstawiciele gospodarczych resortów polskich rządów, samorządowcy, reprezentanci organizacji pozarządowych i naukowcy.
Kongres ewoluuje, by spełnić oczekiwania nowych roczników Gości. PTWP jako organizator EEC wyciąga wnioski z corocznych badań opinii uczestników, a także wykorzystuje doświadczenia zdobywane przy organizacji innych wydarzeń.
Agenda
Agendy kolejnych kongresów obejmują wachlarz tematów gospodarczych w ich społecznym i politycznym kontekście. Sesje plenarne wyznaczają główne kierunki kongresowej debaty, którą w specjalistycznym przybliżeniu rozwijają panelowe spotkania specjalistów. Łącznie agenda ostatniej edycji zawierała 200 sesji i paneli.
Wstępna, otwarta lista priorytetów na rok 2020 zawiera takie zagadnienia jak:
- nowe technologie i innowacje
- digitalizacja gospodarki oraz problemy cyberbezpieczeństwa
- zrównoważony rozwój i ochrona klimatu
- nowa energia i transformacja energetyczna
- inwestycje infrastrukturalne i inwestorzy zagraniczni
- rynek pracy i edukacja.
Zakres tematyczny powstaje w toku dialogu z partnerami, ekspertami, przyszłymi uczestnikami Kongresu. Agenda wzbogaca się stopniowo przez kilka miesięcy i zmienia tak, by zachować aktualność do momentu rozpoczęcia wydarzenia.
Prace koncepcyjne i programowe już się rozpoczęły. Zapraszamy do współpracy, tj. do zgłaszania pomysłów i tematów – ważnych, inspirujących czy kontrowersyjnych.