Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023
Röyksopp główną gwiazdą ! Jedyny koncert w Polsce.
Mistrzowie elektronicznego popu w Katowicach. Po latach milczenia norweski duet powrócił w 2022 roku z największym projektem w karierze – „Profund Mysteries”. Röyksopp są aktualnie w życiowej formie, a jedyna okazja, by zobaczyć ich na żywo w Polsce to festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023.
Koncert Röyksopp będzie z pewnością największym wydarzeniem zbliżającej się 18. edycji Tauron Nowa Muzyka Katowice. Zespół wystąpi w pełnym składzie scenicznym, który obejmuje 5 artystów.
Kolejny etap odsłaniania programu Tauron Nowa Muzyka Katowice 2023 za nami! Do line-upu dołączyli:
- Sudan Archives - artystka R&B, która imponuje oryginalnością
- Clark - mistrz współczesnej elektroniki
- Answer Code Request - zbasowane, ciężkie techno doprowadzające do parkietowych wstrząsów w klubach na całym świecie
- MMM - nieprzewidywalny duet, który współtworzą Errorsmith (Smith N Hack) oraz Fiedel
- Komfortrauschen - wyglądają jak tradycyjny zespół rockowy, ale wnoszą surową energię punka do najbardziej nowoczesnego techno
- Best Boy Electric - mroczne i gorące brzmienia electro
Niepowtarzalne emocje, zapadające w pamięć koncerty, wyjątkowi artyści i unikatowa lokalizacja – oto najkrótszy przepis na festiwal Tauron Nowa Muzyka Katowice. Warto odwiedzić go ponownie.
● Billy Woods ● Joep Beving ● Max Cooper 3D/AV live ● Mykki Blanco ● Pantha Du Prince ● Romare ● Röyksopp live ● Talaboman ● Tangerine Dream ● Theon Cross ● William Basinski ● i wielu, wielu innych…
Röyksopp live
Torbjørn Brundtland i Svein Berge to szkolni koledzy z Tromsø, którzy pod koniec lat 90. rozpoczęli wspólne eksperymenty z produkcją muzyki. Za nazwę wspólnej grupy obrali norweskie słowo oznaczające purchawkę. Debiutancki album „Melody AM” z 2001 roku przyniósł duetowi tysiące oddanych fanów, doskonałe recenzje i światową sławę. Kolejne albumy studyjne umocniły Röyksopp na pozycji gwiazd i klasyków współczesnej elektroniki. Nagrania inspirowane muzyką house, ambient i synth-popem wyróżnia unikalny styl i ponadczasowa jakość. Często trafiały do reklam, gier komputerowych i filmów, np. serii gier FIFA. Röyksopp remiksowali takich artystów, jak Depeche Mode, Lady Gaga, Peter Gabriel, Beck, The Streets, Roots Manuva, Felix da Housecat, Kings of Convenience i wielu innych. Ostatnie wydawnictwo grupy to tegoroczna seria trzech albumów zatytułowanych „Profound Mysteries I, II i III”. Płytom towarzyszą kolekcje krótkich filmów, każdy autorstwa innego reżysera oraz animowane wizualizacje autorstwa artysty Jonathana Zawady.
Ich debiutancki album „Melody AM” z 2001 roku uzyskał status klasycznego albumu melodyjnej elektroniki. Za sprawą połączenia unikalnego brzmienia i przebojowości zespół zdobył tysiące oddanych fanów na całym świecie. Kolejne albumy umocniły Röyksopp na pozycji gwiazd współczesnej elektroniki. Norweski duet zasłynął z takich hitów, jak "Here She Comes Again", "Monument", "What Else Is There?", "Running To The Sea" i wielu innych nagrań, które do dziś utrzymują się na playlistach. W konsekwencji sukcesu Röyksopp byli zapraszani do remiksowania utworów takich gwiazd, jak Depeche Mode, Lady Gaga, Peter Gabriel, Beck, Coldplay, The Streets, Roots Manuva, Kings of Convenience. Współpracowali m.in. z Robyn, Lykke Li oraz The Knife i Fever Ray. Okres intensywnej twórczości zamknął opublikowany w 2014 roku album o wymownym tytule „The Inevitable End”, który miał być ostatnią płytą zespołu w tradycyjnej formie. Po latach milczenia Torbjørn Brundtland i Svein Berge niespodziewanie powrócili w 2022 roku z trzyczęściową serią albumów „Profound Mysteries”. Jak twierdzą twórcy, to największy projekt w całej karierze Röyksopp. Za sprawą współpracy z wieloma zaproszonymi gośćmi projekt „Profound Mysteries” ma prawdziwie światowy wymiar. Partie instrumentów smyczkowych i dętych nagrywano w Nowym Jorku, Berlinie i w Paryżu. W utworach udziela się szereg wokalistek i wokalistów, w tym m.in. Susanne Sundfør, Allison Goldfrapp, Beki Mari, Astrid S, Karen Harding, Pixx i Jamie Irrepressible. Każdej płycie z serii „Profound Mysteries” towarzyszą kolekcje krótkich filmów autorstwa różnych twórców oraz animowane wizualizacje artysty Jonathana Zawady. Za sprawą połączenia radiowych hitów i ambitnej, mrocznej elektroniki na „Profound Mysteries” Röyksopp ponownie rozkochał w sobie fanów.